D.N.A. Brno - Na řece
/

D.N.A. Brno - to je mladá kapela hrající vlastní nezaměnitelnou hudbu plnou energie, založenou na propracovaných aranžích a textech. I přes mládí jednotlivých členů má kapela již více než deset let zkušeností z nejrůznějších festivalových i soutěžních pódií po celé České republice a je držitelem interpretační i divácké Porty, hlavní ceny z Mohelnického dostavníku, Brány a dalších ocenění. Kapela D.N.A. Brno zatím nahrála a vydala jedno autorské CD a momentálně připravuje druhé.


HISTORIE

Skupina D.N.A. Brno se začala formovat v roce 2005. Díky bývalé školní kapele Převážně svážně a trampské osadě Colorado se daly dohromady Tereza Šperková, Barbora Doležalová a Patricie Theimerová a vytvořily tak jádro skupiny. Za vydatné podpory Jiřího Šperky (tatínka Terezy) a s různými kytaristy hrála kapela asi 2 roky, až se na jaře 2007 přidal Vít Dvořáček a o rok později pětici doplnila Lenka Ručková na perkuse. V roce 2015 pak proběhla změna v sestavě, kdy Lenka přešla za klavír a její roli perkusisty převzal Ondřej Bojanovský. V této podobě hraje kapela doteď.

Za dobu své existence kapela posbírala řadu ocenění ze soutěží, mimo jiné Absolutní vítězství na festivalu Brána (2007 a 2008), Interpretační a Diváckou Portu z Českého národního finále v Řevnicích u Prahy (2011), Diváckou Portu a cenu ČRo Sever z Mezinárodního finále Porty v Ústí nad Labem (2012), cenu poroty, diváků a cenu TV Noe na Mohelnickém dostavníku (2013) a další.

D.N.A. Brno ve své tvorbě vyšla z folkových základů, ale v současné době hraje osobitou autorskou muziku, která se nesnaží vejít do škatulek žánrů. Svoji energickou hudbu zakládá na propracovaných aranžích a kvalitních textech.

V roce 2009 vzniklo první demo CD (za podpory a z iniciativy Mojmíra Lacka), 2014 pak první autorské CD Na úsvitu a v současné době se připravuje vznik druhého autorského CD.


ČLENOVÉ KAPELY


HRÁVALI S NÁMI